Leírás és Paraméterek
QMED Kézerősítő gyurma (erős)
Kéz- és ujjerősítő terápiás gyurma rehabilitációs célokra, valamint az ujjak mozgástartományának, a kézfej izomerejének fejlesztésére műtétek, kézsérülések után, illetve egyes reumatikus panaszok esetén, szakember által egyénre szabott intenzitású és ismételt számú gyakorlatokhoz. Mérgező anyagoktól mentes szilikonból készül, amely illeszkedik a tenyérbe, megkönnyítve ezáltal a gyurma formálását, préselését. A préselő mozgás javítja a kéz vérkeringését, erősíti a kéz kisizmait, egyidejűleg javítja a kisízületek mobilitását csökkentve a gyulladást és a stresszt.
Ellenjavallat/kontraindikáció: Szüneteltesse a kézerősítő gyurma használatát és egyidejűleg keresse fel orvosát vagy gyógytornászát, ha a gyakorlatok elvégzését követően fájdalom, vagy duzzanat jelentkezik.
Anyagösszetétel: 100% szilikon
Kéz- és ujjerősítő minta gyakorlatok
Horog/kampó ököl: Formáljon egy kampót a kézfejéből, helyezze bele a gyurmát, majd préselje a gyurmát az ujjai és a tenyere segítségével.
Markolás: Formázzon gömböt a gyurmából. Nyomja össze a gyur- mát mind az öt ujjával.
Nyújtás: Hajlítsa be az ujját, képezzen egy hurkot a gyurmából, majd az az ujja körme felőli végét helyezze bele a hurokba. Miközben a hurok végeit másik kezével összefogja és ellentart, próbálja meg kiegyenesíteni a hurokba helyezett ujját. Ezt a gyakorlatot akár minden egyes ujjával külön-külön el tudja végezni.
Széttárás: Egy pontba zárja össze mind az öt ujját, majd ujjain – akár a palacsintát – terítse szét a gyurmát. Próbálja meg ujjait széttárni úgy, hogy közben fokozatosan széthúzza a „gyurmapalacsinta” széleit.
Ollózás: Helyezzen egy darab gyurmát két szomszédos ujja közé, majd nyomja össze ujjait. Mindegyik ujjpárral ismételje meg a gyakorlatot az érintett kezén, vagy akár mind a jobb, mind a bal kéz esetében.
Csippentés: Csippentse a gyurmát a hüvelykujj és a mutatóujja közé, majd mindkét ujjával nyomja össze a gyurmát.
Gyűrűzés: Formázzon egy szoros „gyurma gyűrűt” két ujja köré. Távolítsa egymástól ezen ujjait. Minden ujjával ismételje meg a gyakorlatot.
Hüvelykujj nyújtás: Hajlítsa be a hüvelykujját, képezzen egy hurkot a gyurmából, majd az az ujja körme felőli végét helyezze bele a hurokba. Miközben a hurok végeit többi ujjával összefogja és ellentart, próbálja meg kiegyenesíteni a hurokba helyezett hüvelykujját.
Hüvelykujj nyomás: Egyenesítse ki tenyerét, helyezze bele a gyurmát. Hüvelykujját – fokozatosan a kisujjhoz közelítve – nyomja bele a gyurmába.
Hüvelykujj szorítás: Valamennyi ujját végig tartsa egyenesen és feszesen. Helyezze a gyurmát a hüvelykujj és a mutatóujj között lévő hártyás részbe, majd hüvelykujjával préselje/nyomja hozzá a gyurmát a mutatóujj oldalához, amilyen erősen csak tudja.
Hüvelykujj szorítás erősítése: A hüvelykujját végig tartsa egyenesen, a maradék négy ujját pedig hajlítsa be. Helyezze a gyurmát a hüvelykujj és a mutatóujj között lévő hártyás részbe, majd hüvelykujjával préselje/nyomja a gyurmát a mutatóujj oldalához.
Három ujjas csippentés és húzás: Egyik kezébe helyezze el a gyurmát, majd a másik kezének hüvelykujjával, mutatóujjával és a középső ujjával együttesen csippentse meg és húzza ki a gyurmát.
Figyelmeztetés!
• Kizárólag külső használatra, a szakember utasításai szerint használja a kézerősítő gyurmát.
• Csak felnőtt használatra - Gyermekek elől elzárva tartandó (nem toxikus szilikon)!
• Lenyelés esetén azonnal forduljon orvoshoz.
• Nem kerülhet szembe, orrba és a fülbe.
• Ne használja hámsérülés és nyílt seb esetén.
• Tartsa távol a magas hőtől, nyílt lángtól.
• Használat előtt mindig mosson kezet a gyurma szennyeződésének megelőzése érdekében.
• A kézerősítő gyurmát az eredeti, jól lezárt csomagolásban tárolja. • Kerülje a gyurma papírral, ruházattal, szőnyeggel ill. bármilyen szövettel történő közvetlen érintkezését. Amennyiben a kézerősítő gyurma mégis szövetbe kerül, az eltávolítási javaslatok az alábbiak:
• Egy nagyobb adag gyurmával kell megpróbálni eltávolítani a szövetből a kisebb gyurma darabokat;
• Kevés jéggel meg kell keményíteni a gyurma anyagát, majd kiszedegetni azt a szövetből;
• Oldószer használata esetén izopropil alkoholt, vagy körömlakk lemosót kell a szövetbe dörzsölni a gyurma megfelelő eltávolításához. Oldószer használata előtt mindenképp próbálja ki azt a szövet egy kisebb részén az anyag színtartásának vizsgálata céljából. A Rehab Zrt. nem tehető felelőssé olyan károkért, melyek a fent felsorolt közvetlen anyagérintkezésből adódnak!