Leírás és Paraméterek
GERINCDOKTOR PLUS
Több funkciós termék a hátunk védelméért, használható a hát megtámasztására, hevederrel rögzíthető a szék támlájához. A földre helyezve segíti a hátizmok lenyújtását.
A Vivamax Gerincdoktor napi 5 perces használata segíthet:
- A hátfájás megelőzésében, illetve csökkentésében
- A helyes testtartás kialakításában
- A gerinc természetes görbületeinek visszaállításában
- A hátizmok és a vállízületek rugalmasságának visszaállításában
A termékhez tartozó heveder segítségével székéhez, autóüléséhez is rögzítheti, és így ülőhelyzetben is használhatja. A hátnyújtó 39cm hosszú, és íve 3 fokozatban állítható.
Hogyan használjam?
- Üljön a hátnyújtó elé hátával a hátnyújtó felé fordulva. Lassan feküdjön rá a hátnyújtó padra behajlított térdekkel (1. kép)
- A hátnyújtó szélesebbik vége a gerinc alsó részéhez kell, hogy közel essen, ezzel is segítve az Ön hátának ágyéki szakaszának megtámasztását. Próbálja meg a gerincét a hátnyújtó közepébe illeszteni. Kényelmesebbé teheti vele a nyújtást.
- Tipp: A feje alá tehet párnát a kényelmesebb fekvés érdekében!
- Gyakorlat befejezése: Gördüljön át egyik oldalára, és gördüljön le a hátnyújtóról. Üljön fel fokozatosan, és pihenjen legalább 30 másodpercig, mielőtt feláll (5. kép).
- Ne felejtse el, komoly nyújtást végzett, engedje, hogy helyreálljon a vérkeringése, ellenkező esetben elszédülhet.
Nyújtó testhelyzetek
- Normál nyújtó pozíció: Lazítson, és lélegezzen lassan, egyenletesen. Karjai és lábai legyenek nyújtva. (2. kép) Ez a testhelyzet adja a legkisebb mértékű nyújtást, és ezt a legkönnyebb megtartani. Ha nagyobb mértékű nyújtást szeretne, folytassa az alábbi módon:
- Közepes nyújtás: Emelje fel a karjait is, és tegye feje mellé magas tartásban nyújtva. A vállát és karját tartsa olyan közel a padlóhoz, amilyen közel csak tudja, miközben a lábait behajlítja (3. kép). Ha nem is megy első alkalommal, hosszabb ideig történő gyakorlás után már képes lesz a karját teljesen kinyújtani és a könyökét kényelmesen letenni a földre.
- Maximális nyújtás: Nyújtsa ki karjait és lábait a képen látható módon (4. kép). Vegye ki a feje alól a párnát a maximális nyújtás elérése érdekében. Érezze, ahogy a háta vállai, mellkasa és hasizmai megnyúlnak, koncentráljon a maximális ellazulásra.
Tippek a használathoz!
- Ne használja csúszós felületen. Mindig tegyen a hátnyújtó alá szivacsot vagy szőnyeget, hogy megakadályozza elmozdulását.
- Tartsa be a következő javaslatokat a használati idővel és szintekkel kapcsolatban:
- Fizikai állapotától függetlenül egyes fokozatban kezdje el használni a nyújtópadot. Ahogy az izmok rugalmassága és fizikai állapotuk javul, elkezdheti használni az eszközt második majd harmadik fokozatban. A nyújtó harmadik fokozatban történő használata csak haladó felhasználóknak és jógázóknak ajánlott.
- Válassza ki az Ön számára legmegfelelőbb testhelyzetet!
- Egy nyújtás alkalom maximálisan 5 perc lehet. Ha kényelmetlennek találja az öt perc nyújtást, hagyja abba a gyakorlatot hamarabb. Mindig addig használja ameddig kényelmes, óvatosan emelje a gyakorlat időtartamát alkalomról-alkalomra.
- Naponta maximum kétszer használja a nyújtót.
- Ha a gyakorlat elején kellemetlen érzése van használat közben, annak lehet oka a hátában lévő feszültség és az izmok merevsége. Ezek a tünetek idővel enyhülnek. Ha mégsem szűnnének, akkor hagyja abba a hátnyújtó használatát, és forduljon kezelőorvosához.
- Ha szokatlan fizikai tüneteket észlel, pl. izom vagy ízületi fájdalmat hagyja abba az eszköz használatát, és keresse fel kezelőorvosát.
Kiknek nem ajánljuk a használatát?
Az alábbi betegségek és tünetek esetén ellenjavallt a hátnyújtó pad használata:
- Spondylosis
- oszteoporózis
- ízületi gyulladás
- csigolyacsuszamlás
- különböző gerinc elváltozások
- tumorok
- akut törések.
Mi a különbség a GerincDoktor és a GerincDoktor Plus között?
A két termék funkciója ugyanaz, a hát nyújtására, a hátizmok rugalmasságának visszaállításában lehet segítségünkre mindkét termék.
A Plus változatban két újítás történt:
- A hátlap közepére bekerült egy 5 mm vastag szivacs, mely gerincünk védelmét szolgálja.
- Ezen kívül a hátlapra rákerültek ún. masszázstüskék, melyek megfelelő nyomást gyakorolnak a hátunk akupresszúrás pontjaira, és a nyújtás mellé masszázsélmény is társul.